2018-2019 BAHAR DERS KAYITLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER!!!!!Tüm Duyurular
18
OCAK

Ders seçiminde dikkat edilecek hususlar:

 

Not: Üniversite Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren Bölüm derslerinin ikinci öğretim grupları açılmayacaktır. 2. Öğretim öğrecileri 1. Öğretimdeki uygun gruplardan ders alabileceklerdir.

 

1.      Ders kaydı yapacak öğrencilerin öncelikle YTÜ Ders Kayıt Kılavuzunu dikkatli bir şekilde incelemeleri gerekmektedir.

 

Ders Kayıt Kılavuzu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

2.      Öğrencilerin kontenjan taleplerini gimblm@yildiz.edu.tr adresine iletmeleri gerekmektedir. Telefonla yapılan talepler dikkate alınmayacaktır.(Öğrenci no,ad-soyad, kaçıncı sınıf olduğu ve telefon numarasının maile eklenmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin olmadığı iletiler dikkate alınmayacaktır.)

 

 

3.      Kontenjan artışları (gerekli görüldüğü durumlarda) gün içerisinde belirli aralıklarla gerçekleştirilecek.

 

 

4.      Aşağıdaki mazeretler haricinde dilekçe ile ders ekleme talepleri kabul edilmeyecektir.

 

a.        2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı (2012 Güz döneminde birinci sınıfa kayıt yaptırmış olan öğrenciler dâhil) ve öncesi kayıtlı olup  2017  Öğretim Planındaki ön koşullu derslere tabi öğrenciler,

b.       2017  Öğretim Planında  ilave ön koşul eklenen derslerden herhangi birisini  2017-2018 Güz döneminden önce  almış ve F0 haricindeki bir notla kalmış/geçmiş öğrenciler,

c.        Hastalık, trafik kazası, tutukluluk vs. gibi durumlarda öğrencilerin durumlarını belirtilen, devlet kurumlardan alınmış belge veya raporla (En az 3 günlük) birlikte

Bölüm Başkanlığına başvurmaları halinde dilekçe ile ders alabileceklerdir.

 

 

5.   Öğrencilerin ders seçimi sırasında dikkatli davranmaları gerekmektedir. Yapılacak olan herhangi bir hatalı seçimi (yanlış gruptan ders alma, yanlış dersi alma vs. durumlarda) dilekçe ile düzeltme durumu söz konusu olmayacaktır.

 

 

6.    Ders seçimi haftasında öğrencileri kontenjanları takip ederek mutlaka derse kayıt olmaları gerekmektedir. Kontenjan yetersizliği mazeret olarak kabul edilmeyecek olup buna yönelik dilekçeler kabul edilmeyecektir.

 

 

***NOT: Öğrenciler ders kayıtlarını yaparken USIS' te tanımlı danışman hocalarından yardım alabilirler. Danışman onayı zorunlu olup, onaydan sonra ders kayıtları geçerli olacaktır. 

 

 

Bölüm Başkanlığı