Lisansüstü Duyurular

2016-2017 Güz Dönemi ve öncesinde kayıt olan öğrencilerimizin zorunlu ders seçmesi gerekmemektedir.

 

2016-2017 Bahar Dönemi ve sonrasında kayıt olan öğrencilerimizin ders dönemleri boyunca zorunlu olarak belirlenen dersleri tamamlamış olmaları gerekmektedir.

 

 

Not:

Araştırma Yöntemleri ve Bilimsel Etik Dersi, 2016-2017 Güz Dönemi ve sonrası kayıt olan öğrenciler için zorunludur. Tezsiz Yüksek Lisans öğrencileri için, Araştırma Yöntemleri ve Bilimsel Etik Dersi 2016-2017 Bahar Dönemi ve sonrası kayıt olan öğrencilere zorunlu tutulmaktadır.

Diğer önemli bilgiler için tıklayınız.

 

 

 

 

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE!!!!

 

Tez Danışmanı olmayan tüm lisansüstü öğrencilerinin Bölüm Başkanlığı ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. 2017-2018 GÜZ döneminden önce kayıt yaptırmış YL ve Doktora öğrencileri 27.09.2017 Çarşamba gününe kadar Tez Danışmanı Atama Formlarını Bölüme teslim ederek ders seçimi yapabilirler. AKSİ HALDE GÜZ DÖNEMİNDE DERS SEÇİMİ YAPAMAYACAKLARDIR.

 

LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİLERİ DERS SEÇİMİ YAPMADAN ÖNCE MUTLAKA DANIŞMAN ATAMA İŞLEMİNİ YAPMASI VE DANIŞMAN ONAYI OLMADAN DERS SEÇMEMESİ GEREKMEKTEDİR !!!

 

2017-2018 GÜZ döneminde kayıt yaptırmış YL  ve  D öğrencileri, dönem sonuna kadar Tez Danışmanı atamalarını yapmazlarsa Bahar döneminde ders seçimi yapamayacaklardır.

 

 

 

YTÜ FBE Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Müh. Programı

LİSANSÜSTÜ HAFTALIK DERS PROGRAMI 

 


FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ GÜNCEL DUYURULAR İÇİN TIKLAYINIZ.


-Yüksek Lisans Süreci hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

-Doktora Süreci hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.